ARCHONTOLÓGIA

Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltára

Kiss Dezső

   
nyomtatható verzió
< előző
következő >
Anyja neve: Tatai Katalin
Született: 1927.02.01., Budapest
Meghalt: 2004.02.14., Budapest, XII.
Végzettség(ek):
4 polgári 1941
Géplakatos 1944
MKP kéthetes pártiskola 1945
Dolgozók Tanítóképző Iskolája, 1 évfolyam 1947
MDP háromhónapos pártiskola 1949
1 éves operatív iskola, Szovjetunió 1952
1 éves operatív iskola, Szovjetunió 1956
Rendfokozatok:
r. hadnagy 1948.08.01 N/A
áv. főhadnagy 1950.01.01 N/A
áv. százados 1951.04.04 N/A
áv. őrnagy 1952.11 N/A
r. alezredes 1957.03.29 N/A
Foglalkozások, beosztások:
Ganz és Társa - Danubius Villamossági-. Gép-, Waggon-, és Hajógyár Rt. 1941-1944 géplakatostanonc
Ganz és Társa - Danubius Villamossági-. Gép-, Waggon-, és Hajógyár Rt. 1944-1945 géplakatos
Magyar Államrendőrség Budapesti Főkapitányság Politikai Rendészeti Osztály 1945-1945 politikai nyomozó
BSZKRT Füzesy Árpád Főműhely 1945 géplakatos
BSZKRT Füzesy Árpád Főműhely 1947 bérelszámoló
MKP pártszékház 1947-1948.01 személybiztosító
MKP Pártőrség 1948.01.16 beosztott
Kormány- és Pártőrség F/2. 1949-1950 osztálytitkár
ÁVH X/1. Osztály 1950-1951 alosztályvezető
1 éves operatív iskola, Szovjetunió 1951-1952 hallgató
ÁVH X/1. Osztály 1952-1953 osztályvezető-helyettes
BM XIII. Osztály (Kormányőrség) 1953.07.31-1955.01 osztályvezető-helyettes
BM II. Főosztály 1955.01-1956 főoperatív beosztott
1 éves operatív iskola, Szovjetunió 1955.02.15-1956.02.15 hallgató
Külszolgálat 1956.09 N/A
Hírszerző Osztály 1956.12 operatív titkár
BM II/2. Osztály [1957.03.29] N/A
BM II/3. Osztály törzs alosztály (Titkárság) 1957.06.12-1957.09.20 titkárságvezető
BM II/3. Osztály 1957.09.21 N/A
Fedőmunkahely: Külügyminisztérium [1958]-[1960] N/A
MNK Nagykövetség, Tel Aviv [1958]-[1960] I. o. titkár
Tel-avivi rezidentúra 1958.01-1960.09 főoperatív beosztott
BM II/3-A alosztály New York-i operatív csoport 1960.09.01-1960.11 csoportvezető
BM II/3-E alosztály 1960.11-1961.09.30 csoportvezető
BM II/3-E alosztály 1961.10.01-1962.08.15 alosztályvezető-helyettes
Leszerelve a polgári életbe történő áthelyezéssel 1962.08.15
Országos Tervhivatal 1962.09-1970 N/A
MNK Nagykövetség, London 1971-1975 N/A
MNK Nagykövetség, Kabul 1979.04.09-1984.07.13 rendkívüli és meghatalmazott nagykövet
Külügyminisztérium 1984-1986 N/A
Források: ÁBTL 2.8.2.1. - 137
ÁBTL 2.8.1. - 1/a/1950.01.05. ÁVH vez. parancs (I.)
ÁBTL 2.8.1. - 50/1950.12.15. ÁVH vez. parancs (I.)
ÁBTL 2.8.1. - 13/a/1951.04.02. ÁVH vez. parancs (I.)
ÁBTL 2.8.1. - 41/1953.07.31. BM parancs
ÁBTL 2.8.2.6. - 00080/1957.03.29. ORFK szem. min. h. parancs
ÁBTL 2.8.2.6. - 00169/1957.06.12. BM h. parancs
ÁBTL 2.8.2.6. - 00287/1957.09.21. BM h. parancs
ÁBTL 1.6. II/3. Osztály. - Javaslat a II/3. Osztály külföldi rezidentúráinak megszervezésére (1959.01.27)
ÁBTL 2.8.2.6. - 0215/1960.12.27. BM II. főov. parancs
ÁBTL 2.8.2.6. - 0152/1961.10.07. BM II. főov. parancs
ÁBTL 2.8.2.6. - 00180/1962.08.15. BM parancs
Magyar külpolitikai évkönyv. 1979. A Magyar Népköztársaság külpolitikai kapcsolatai és külpolitikai tevékenysége.
Főkonzulok, követek, nagykövetek. 1945-1990. szerk.: Gecsényi Lajos és Baráth Magdolna.
< előző
következő >

címünk: 1067 Budapest, Eötvös u. 7. e-mail: info@abtl.hu tel: (06-1) 478-6020 fax: (06-1) 478-6036

Copyright © 2009 Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltára