ARCHONTOLÓGIA

Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltára

Kiss Oszkár

   
nyomtatható verzió
< előző
következő >
Anyja neve: Tóth Terézia
Született: 1929.08.18., Eszterháza
Végzettség(ek):
MDP Pártiskola 1948
MSZMP öthónapos pártiskola 1958
Marxizmus-Leninizmus Esti Egyetem 1963
BM Idegen Nyelvi Főiskola 1966
Rendőrtiszti Főiskola vezető-továbbképző tanfolyam 1976
Rendőrtiszti Főiskola ÁB szak, 2 hónapos vezető-továbbképző tanfolyam 1981
Rendfokozatok:
alhadnagy 1949-1951 N/A
hadnagy 1951-1954 N/A
főhadnagy 1954-1957 N/A
százados 1957-1962 N/A
r. őrnagy 1962-1968 rendőrség N/A
r. alezredes 1968-1979 N/A
r. ezredes 1979 N/A
Foglalkozások, beosztások:
Kossuth Akadémia, budaőrsi és mágyásföldi reptér 1949.04.01-1949.08.15 ?
BV Országos Parancsnoksága, Gyűjtőfogház 1949-1952 politikai tiszt
ORFK Bűnügyi Osztály 1952-1953 előadó, bűnügyi nyomozó
BM Vasúti Főosztály 1953-1957 előadó
BM Betörési Alosztály 1957.03-1957.06 előadó
ORFK Vasúti Főosztály, Csempészési Alosztály 1957-1958 előadó
ORFK Vasúti Főosztály, Csempészési Alosztály 1958-1960 alosztályvezető
ORFK Vasúti Főosztály, Csempészési Alosztály 1960-1961 instruktor
BM II/5-c alosztály 1961.05.05-1962.09.15 főoperatív beosztott
BM III/III-1. Osztály 1962.09.15-1963.01.15 mb. csoportvezető
BM III/III-2-a alosztály 1963.01.15-1965.03.15 csoportvezető
BM III/I-3-D alosztály 1965.03.15-1968.02.15 főoperatív beosztott
BM III/I-4. Osztály 1968.02.15-? főoperatív beosztott (SZT)
Fedőmunkahely: Külügyminisztérium Sajtóosztály 1968.02.16-? főelőadó
Római főrezidentúra 1968.09.07-1970.01.01 beosztott
Római főrezidentúra 1970.01.01-1970.09.01 főrezidens-helyettes
Római főrezidentúra 1970.09.01-1973.08.31 főrezidens
Külszolgálati kihelyezésének megszüntetése 1973.08.01 N/A
BM III/I-4-A alosztály 1973.09.01-1975.09.01 alosztályvezető
BM III/I-4. Osztály 1975.09.01-1976.09.01 alosztályvezető, egyben mb. osztályvezető
BM III/I-4. Osztály 1976.09.01-1981.03.01 osztályvezető
BM III/I-3. Osztály 1981.03.01-1984.08.31 osztályvezető
Nyugállományba helyezve 1984.08.31
Egyéb: Önéletrajza szerint 1956-ban a Gyűjtőfogház Külső őrségének a parancsnoka volt és részt vett a harcokban, később a a forradalmárok elfogásában vett részt a Nagyvásártelepnél és a Keleti Pályaudvarnál.
Források: 2.8.2.1. - 1049
2.8.2.1. - 973/94/220
2.8.2.1. - 973/94-220 - 263/1962.03.20. BM parancs.
2.8.2.1. - 973/94-220 - 410/1961.05.05.BM Szem főov. parancs
2.8.2.1. - 973/94-220 - 605/1962.09.20. BM parancs
2.8.2.1. - 973-94-220 - 14/1963. 01.18. BM h. parancs
2.8.2.1. - 973/94-220 - 0048/1965. 03.18. BM parancs
2.8.2.1. - 973/94-220 - KÜM 52/1968
2.8.2.1. - 127/68/1968. 09. 03. BM III. fcsf h. parancs
2.8.2.1. - 89/1970.04.22. BM III. fcsf h. parancs
2.8.2.1. - 264/70/1970.11.13. III. fcsf h. parancs
2.8.2.1. - 973/94-220 - 300/1973.09.27. III. Fcsf. parancs
2.8.2.1. - 973/94-220 - 301/73/1973.09.27. BM parancs
2.8.2.1. - 973/94-220 -0075/1975.08.25. BM parancs
4.2 . - 45-9/29/1/1976 A BM IV/II. Csoportfőnökének 5. sz. tájékoztatója
2.8.2.1. - 008/123/1984.07.30. BM pcs.
< előző
következő >

címünk: 1067 Budapest, Eötvös u. 7. e-mail: info@abtl.hu tel: (06-1) 478-6020 fax: (06-1) 478-6036

Copyright © 2009 Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltára