ARCHONTOLÓGIA

Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltára

Budai János, dr.

   
nyomtatható verzió
< előző
következő >
Anyja neve: Bereczki Erzsébet
Született: 1930.10.18., Békés
Végzettség(ek):
?
Magyar Honvédség Vasvári Pál Repülő Szakkiképző Tiszti Iskola 1950
3 hónapos pártiskola 1950
BM Központi Tiszti Iskola Rendőrtiszti Akadémia 1961
Állam- és jogtudományi doktori oklevél 1967
Marxizmus-Leninizmus Esti Egyetem, filozófia szak 1970
MSZMP KB Politikai Főiskola 1975
BM Rendőrtiszti Főiskola ÁB szak, 2 hónapos vezetői továbbképző tanfolyam 1982
Rendfokozatok:
honvéd hadnagy 1950 N/A
áv. alhadnagy 1953-1955 N/A
áv. hadnagy 1955-1956 N/A
rny. főhadnagy 1957-1958 N/A
r. főhadnagy 1958-1961 N/A
r. százados 1961-1966 N/A
r. őrnagy 1966-1973 N/A
r. alezredes 1973-1984 N/A
r. ezredes 1984 N/A
Foglalkozások, beosztások:
Csepeli Vasművek 1948.10 vasöntősegéd
MH harckocsizó alakulat, Esztergom-Tábor 1948.10-1949.04 rádiós honvéd
HM Határőrség 9. határvadász zászlóalj 117. határvadász őrs 1949.04-1949.09 őrs politikai vezető
MH Vasvári Pál Repülő Szakkiképző Tiszti Iskola 1949.09-1950.09 növendék
Magyar Honvédség , 1951-től Magyar Néphadsereg Légierő 1950.09.30-1953.10.31 különböző beosztásokban mint hajózó tiszt
BM Szolnok megyei Főosztály I. Osztály 1953.11.01-1956.10.28 alosztályvezető
Karhatalmi fegyveres erők, Szolnok megye 1956.12-1957.02 karhatalmista
BM Szolnok Megyei Rendőr-főkapitányság Népgazdasági és Társadalmi Tulajdonvédelmi Osztály 1957.03.01-1958.03.17 csoportvezető
BM Pest Megyei Rendőr-főkapitányság Politikai Nyomozó Osztály II. Alosztály 1958.03.18-1962.02.28 operatív beosztott
eközben: BM Központi Tiszti Iskola Rendőrtiszti Akadémia 1959-1961 hallgató
BM Pest Megyei Rendőr-főkapitányság Politikai Nyomozó Osztály V. Alosztály 1962.03.01-1962.06.30 főelőadó
BM Pest Megyei Rendőr-főkapitányság Politikai Nyomozó Osztály V. Alosztály 1962.07.01-? csoportvezető
BM Pest Megyei Rendőr-főkapitányság III/III-1. Alosztály ?-? csoportvezető
BM Pest Megyei Rendőr-főkapitányság III/III. Alosztály ?-1966.10.31 csoportvezető
BM Pest Megyei Rendőr-főkapitányság III/III. Alosztály 1966.11.01-1968.01.31 alosztályvezető-helyettes
BM Pest Megyei Rendőr-főkapitányság III/III. Alosztály 1968.02.01-1971.06.30 alosztályvezető
BM Pest Megyei Rendőr-főkapitányság III/III. Osztály 1971.07.01-1983.07.31 osztályvezető
BM Pest Megyei Rendőr-főkapitányság Állambiztonsági Szerve 1983.08.01-1988.01.31 a főkapitány állambiztonsági helyettese
Nyugállományba helyezve 1988.01.31
Források: 2.8.1. - 13098.
2.8.1. - R/217/1958.03.27. Pest MRFK vez. parancs
2.8.1. - B/43/1961.03.25. Pest MRFK vez. parancs
2.8.1. - B/93/1961.07.12. Pest MRFK vez. parancs
2.8.1. - B/35/1962.03.22. Pest MRFK vez. parancs
2.8.1. - B/74/1962.07.01. Pest MRFK vez. parancs
2.8.1. - 79/1966.02.02. BM parancs
2.8.1. - 41/1967.01.03. BM h. parancs
2.8.1. - 136/1968.02.02. BM h. parancs
2.8.1. - 636/1971.08.06. BM h. parancs
2.8.1. - 005/165/1982.02.30. BM h. parancs
2.8.1. - 005/577/1983.07.13. BM h. parancs
2.8.1. - 003/22/1988.01.26. BM parancs
4.2. II. sor. - 0020/1964.04.27. BM parancs (10-21/20/1964. sz.)
< előző
következő >

címünk: 1067 Budapest, Eötvös u. 7. e-mail: info@abtl.hu tel: (06-1) 478-6020 fax: (06-1) 478-6036

Copyright © 2009 Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltára