ARCHONTOLÓGIA

Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltára

Nyúl István

   
nyomtatható verzió
< előző
következő >
Anyja neve: Koncz Margit
Született: 1932.01.01., Bakonybél
Végzettség(ek):
4 elemi 1942
Fáy András Gimnázium 1945
8 általános ?-?
Papíripari szakiskola ?-?
Kéthetes SZIT iskola 1949
Hathetes szakszervezeti iskola 1950
Kéthónapos pártiskola 1950
Hírszerző Iskola 1951
BM Idegen Nyelvi Főiskola 1959-1961
Rendőrtiszti Főiskola 2 hónapos vezetőképző tanfolyam 1976
Marxizmus-Leninizmus Esti Egyetem, szakosító 1977
Rendőrtiszti Főiskola ÁB szak, 2 hónapos vezető-továbbképző tanfolyam 1981
Rendfokozatok:
főhadnagy 1951-1954 N/A
százados 1954-1958 N/A
r. őrnagy 1958-1964 rendőrség N/A
r. alezredes 1964-1975 rendőrség soros előléptetés
r. ezredes 1975 N/A
Foglalkozások, beosztások:
Neményi Testvérek Papírgyár Rt. (Csepel) 1947-1950 segédmunkás
ÁVH X/3. Osztály 1951.01-1951.09 főoperatív beosztott
ÁVH VIII. Főosztály 1951.10-1953 főoperatív beosztott
?, Amerikai Egyesült Államok 1952.03-1954.05 ?
BM II. Osztály 1953-1955 főoperatív beosztott
BM II. Főosztály 1955-1956 főoperatív beosztott
BM II/3. Osztály 1957-1962 főoperatív beosztott
Londoni rezidentúra 1959-1961 mb. rezidens
MNK Nagykövetség, London 1959-1961 ?
Párizsi rezidentúra 1961-1964 rezidentúra vezető
Fedőmunkahely: MNK Nagykövetség, Párizs 1961-1964 N/A
BM III/I-3. Osztály 1962-1964 "SZT" állományban
BM III/I. Csoportfőnökség 1964-1966 alosztályvezető
BM III/I-6. Osztály 1966-1967 alosztályvezető
BM III/I-8 I. Alosztály 1967-1970 alosztályvezető
BM III/I-8. Osztály 1970-1971 osztályvezető-helyettes
BM III/I-8. Osztály 1971.07.01-1976.11.30 osztályvezető
BM III/I-13. Osztály 1976.12.01-1981.02.28 osztályvezető
BM III/I-8. Osztály 1981.03.01-1982.06.30 osztályvezető
BM III/I. Csoportfőnökség 1982.07.01-1983.06.30 csoportfőnök-helyettes
BM III/I. Csoportfőnökség 1983.07.01-1989.06.30 csoportfőnök I. helyettese
Nyugállományba helyezve 1989.06.30-?
Egyéb: "SZT"-fedőszáma: 2042
A "Kényes" fedőnevű K-lakás (Budapest, XIII. ker. Victor Hugo u. 45.) tulajdonosa volt 1959-től 1962-ig.
Szolgálati lapja szerint 1956 október 23 és 30. között a BM épületének védelmében vett részt, majd öccsénél tartózkodott.
Források: 2.8.2.1. - 1070
2.8.2.1. - 973/94-657
2.8.2.6. - 00401/1958.11.24. BM h. parancs
2.8.2.6. - 00155/1964.08.26 BM h. parancs
2.8.2.6. - 00232/1964.11.17. BM parancs
2.8.2.1. - 973/94-657 - 246/1970.10.31.BM III. fcsf. h. parancs
2.8.2.1. - 973/94-657 - 0065/1971.06.29. BM h. parancs
2.8.2.1. - 1170/1975.11.26. BM parancs (67-16-1/147/1975)
2.8.2.6. - 00124/1976.12.09. BM h. parancs
4.2. - 45/68/1/1977. 1. sz. tájékoztató 1977.01.03.
2.8.2.6. - 008/83/1982.06.23. BM h. parancs
2.8.2.6. - 008/111/1983.06.29. BM h. parancs
2.8.2.6. - 008/66/1989.06.21. BM parancs
< előző
következő >

címünk: 1067 Budapest, Eötvös u. 7. e-mail: info@abtl.hu tel: (06-1) 478-6020 fax: (06-1) 478-6036

Copyright © 2009 Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltára