ARCHONTOLÓGIA

Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltára

Peredi Rezső Vince, dr. (Pulcz Rezső)

   
nyomtatható verzió
< előző
következő >
Anyja neve: Tóth Borbála, Tót Borbála
Született: 1929.10.14., Újpest
Meghalt: 2013.10.03., Budapest, IV.
Végzettség(ek):
Gimnáziumi érettségi 1948
Honvéd Petőfi Politikai Tisztképző Intézet 1951
Sztálin Katonai Politikai Akadémia 1956
BM Dzerzsinszkij Tisztképző Iskola 1958
BM Idegen Nyelvi Főiskola, német szak 1963
SZKP Pártfőiskola 1971
Szovjetunió Minisztertanácsa mellett működő Állambiztonsági Bizottság Főiskolája 1984
Szovjetunió Minisztertanácsa mellett működő Állambiztonsági Bizottság Főiskolája 1988
Rendfokozatok:
honv. főhadnagy 1951 katonaság N/A
honv. százados 1954.11.07 katonaság N/A
rny. százados 1957.06.25 rendőrség átminősítés
r. őrnagy 1960.01.05 rendőrség N/A
r. alezredes 1966.01.01 rendőrség N/A
r. ezredes 1977.11.01 rendőrség N/A
Foglalkozások, beosztások:
Egyesült Izzó 1948.08.26-1950.08.25 minőségi ellenőr, SZIT agitprop. titkár
Honvéd Petőfi Politikai Tisztképző Intézet 1950-1951 hallgató
Vasvári Repülő Műszaki Iskola, Budaörs 1951-1951 főelőadó
Repülő iskola Berettyóújfalu 1951-1953 tanszékvezető
Kilián György Repülő Hajózó Tiszti Iskola, Szolnok 1953-1956 tanszékvezető-helyettes
Budai Karhatalmi Ezred 1956.11.10-1956.12 karhatalmista
Budai Karhatalmi Ezred 1956.12-1957.03 függetlenített párttitkár
Zrínyi Miklós Katonai Akadémia Filozófia Tanszék 1957.03.21 tanár
BM II/2-c alosztály 1957.06.25-1959 operatív beosztott
BM Dzerzsinszkij Tisztképző Iskola (1 éves) 1957-1958 hallgató
MSZMP BM Bizottsága II/2 Osztály alapszerve 1959-1961 függetlenített párttitkár
BM II/2-c alosztály 1961.02.08-1962.08.14 alosztályvezető
BM III/II-1/A alosztály [1963.12.11]-[1966.04.06] alosztályvezető
BM III/II-3/A alosztály [1966.07.05]-[1967.04.20] alosztályvezető
BM III/II-3/B alosztály 1971.06.30 alosztályvezető
SZKP Pártfőiskola, Szovjetunió 1968.01.08-1971 hallgató
BM III/II-3. Osztály 1971.07.01-1983.05.31 osztályvezető
BM III/II. Csoportfőnökség 1983.06.01-1988.10.31 csoportfőnök-helyettes
Nyugállományba helyezve 1988.10.31
Egyéb: Az önéletrajza szerint az 1956-os forradalom idején az Egyesült Izzóban az üzemi őrség parancsnoka volt, később a Petőfi (Sztálin) Akadémia épületében tartózkodott, majd november 10-től 1957 márciusáig a Budai Karhatalmi Ezredben karhatalmista volt, aztán az Ezred párttitkára lett.
Források: ÁBTL 2.8.1. - 13474
ÁBTL 2.8.1. - 01614/1957.06.25. BM h. parancs
ÁBTL 2.8.1. - 198/1961.02.08. BM szem. főov. parancs
ÁBTL 2.8.1. - 1371/1965.12.11. BM h. parancs
ÁBTL 2.8.1. - 361/1971.06.29. BM h. parancs
ÁBTL 2.8.1. - 003/749/1988.09.26. BM parancs
ÁBTL 3.1.5. - O-12672/1 10. old.
ÁBTL 3.1.5. - O-12672/3 86., 96., 159. old.
< előző
következő >

címünk: 1067 Budapest, Eötvös u. 7. e-mail: info@abtl.hu tel: (06-1) 478-6020 fax: (06-1) 478-6036

Copyright © 2009 Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltára