ARCHONTOLÓGIA

Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltára

KUCSERA LÁSZLÓ

   
nyomtatható verzió
< előző
következő >
Anyja neve: Lőwinger Berta
Született: 1920.07.30., Győr
Meghalt: 2006.07.20., Veszprém
Végzettség(ek):
6 elemi [1932]
Lakatosiparos tanonciskola 1939
Lakatossegéd 1940
MKP kéthetes pártiskola 1945
MKP háromhetes pártiskola 1947
MKP megyebizottsági szeminárium 1949
2 gimnáziumi osztály
MDP Pártfőiskola (1 év) 1956
MSZMP KB Pártfőiskola (1 év) 1962
Rendfokozatok:
r. százados 1945.12 N/A
r. őrnagy 1948.12.01 s.k.
áv. alezredes 1952 N/A
r. ezredes 1958.02.13 N/A
r. vezérőrnagy 1967.11.04 N/A
Foglalkozások, beosztások:
Weiner szűcsmester, Győr 1933-1935 kifutó
Linum-Taussig Sámuel és Fiai Lenfonó- és Szövőipari Rt., Győr 1935-1937 szövő
Steiner Testvérek lakatosüzeme, Győr 1937-1940 lakatostanuló
Magyar Vagon- és Gépgyár, Győr 1940-1944.12.09 lakatossegéd
Magyar Államrendőrség Vidéki Főkapitányság Politikai Rendészeti Osztály 1945.05.02 megyei rendőri szervek szervezése
Magyar Államrendőrség Vidéki Főkapitánysága Mosonmagyaróvári Rendőrkapitánysága 1945.06-1946.12 kapitányságvezető, hazatelepítési kormánybiztos
Magyar Államrendőrség Vidéki Főkapitányság Politikai Rendészeti Osztály Mosonmagyaróvári Kirendeltség 1945.06-1946.10 osztályvezető
Magyar Államrendőrség Vidéki Főkapitányság Politikai Rendészeti Osztály Szombathelyi Kirendeltség 1948.06-1948.09 osztályvezető-helyettes
Magyar Államrendőrség Vidéki Főkapitányság Politikai Rendészeti Osztály Győri Kirendeltség 1946.12-1948.06 osztályvezető-helyettes
BM ÁVH Szombathelyi Osztály 1948.09-1948.12.06 osztályvezető-helyettes
BM ÁVH Szombathelyi Osztály 1948.12.07-1949.12 osztályvezető
ÁVH Szombathelyi Osztály 1950.01-1951.10.26 osztályvezető
ÁVH I/3. Osztály 1951.10.27-[1953.03.05] osztályvezető
BM I. Osztály 1953.07.31-1955.08.01 osztályvezető
MDP Pártfőiskola (1 éves) 1955.09-1956.08 hallgató
BM Borsod megyei Főosztály 1956.09.21-1956.10 főosztályvezető
BM ORFK II/1. Osztály 1956.12-1957.01 N/A
BM ORFK II. Főosztály tájékoztató és értékelő részleg 1957.01 osztályvezető-helyettes
BM ORFK II. Főosztály Operatív Osztály 1957.01-1957.05 titkár
BM II/6. Osztály 1957.05.03-1962.05.11 osztályvezető
BM II/6. Osztály 1962.05.11 mb. osztályvezető
BM III/IV. Csoportfőnökség 1962.08.15-1975.04.30 csoportfőnök
Nyugállományba helyezve 1975.04.30
Egyéb: 1944 novemberében baloldali szervezkedésben való részvétel miatt életfogytiglani fegyházra ítélték, majd a Bernau-i lágerbe deportálták, ahonnan 1945. májusában szabadult.
1956. november 5. és december között a szovjet csapatoknál "külön harci feladatot" látott el.
Források: ÁBTL 2.8.1. - 6931
ÁBTL 2.8.1. - 11/1948.12.10. BM ÁVH vez. parancs (III.)
ÁBTL 2.8.1. - 6/1949.02.11. BM ÁVH vez. parancs
ÁBTL 1.4. - 86/1951.10.27. ÁVH vez. parancs
ÁBTL 2.1. - 76-544/1953.03.05.
ÁBTL 2.8.1. - 22/1953.07.31. BM parancs
ÁBTL 2.8.1. - 1144/1955.08.01. BM h. parancs
ÁBTL 2.8.1. - 88/1956.09.21. BM parancs
ÁBTL 2.8.1. - 13/1/1957.05.03. BM parancs
ÁBTL 4.2. - 6/1958.02.13. BM parancs
ÁBTL 2.8.1. - 526/1962.05.17. BM parancs
ÁBTL 2.8.1. - 1022/1962.08.21. BM parancs
ÁBTL 2.8.1. - 30/1967.11.04. BM parancs
ÁBTL 2.8.1. - 364/1975.04.30. BM parancs
< előző
következő >

címünk: 1067 Budapest, Eötvös u. 7. e-mail: info@abtl.hu tel: (06-1) 478-6020 fax: (06-1) 478-6036

Copyright © 2009 Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltára