ARCHONTOLÓGIA

Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltára

Csonka István

   
nyomtatható verzió
< előző
következő >
Anyja neve: Sáska Mária
Született: 1926.06.10., Budapest
Végzettség(ek):
kereskedelmi érettségi 1945
Kossuth Akadémia, nevelőtiszti tanfolyam 1948
MDP öthónapos pártiskola 1954
Rendőrtiszti Akdémia 1964
Felsőfokú Káderképző Tanfolyam 1973
Vezetői továbbképző tanfolyam (2 hónapos) 1976
Rendfokozatok:
r. tizedes 1946-1947 rendőrség N/A
r. szakaszvezető 1947-? N/A
r. törzsőrmester 1947-1948 N/A
r. alhadnagy 1948-1950 N/A
r. hadnagy 1950-1953 N/A
r. főhadnagy 1953-1955 N/A
áv. százados / r. százados 1955.04.01-1960.03.31 N/A
r. őrnagy 1960.04.01-1966.03.31 rendőrség soros előléptetés
r. alezredes 1966.04.01-1981.06.29 rendőrség soros előléptetés
r. ezredes 1981.06.30 rendőrség s.k.
Foglalkozások, beosztások:
BESZKÁRT 1945.02-1945.05 N/A
Budapest élelmezését biztosító szovjet gépkocsipark 1945.05-1945.06 N/A
Ganz Vagon- és Gépgyár 1945.07-1945.09 segédmunkás
Magyar Államrendőrség Budapest X. Kerületi Kapitányság 1945.09.12-1946 őrszemes
Magyar Államrendőrség Budapest X. Kerületi Kapitányság 1946-? szolgálatvezető
Magyar Államrendőrség Budapest X. Kerületi Kapitányság ?-1947 nyomozó
Kossuth Akadémia állományában, II. Karhatalmi Zlj. 1947-1948 nevelő tiszt (gyakorló szolgálaton)
Gépkocsi Tanosztály 1948-1949 nevelő tiszt
Csepeli Osztály Parancsnokság 1949-1951 osztályparancsnok, nevelő tiszt
Mosonyi Laktanya, Tartalékos zászlóalj 1951-? politikai helyettes
BM Budapesti Főosztály 1953-1954 szervezési előadó
BM Budapesti Főosztály, Agit. Prop. Alosztály 1954 alosztályvezető
BM Budapesti Főosztály, Személyzeti Osztály 1954-1956 osztályvezető-helyettes
Csepeli Kapitányság szervezése 1956.11.09-1957 mb. kapitányságvezető
Budapesti Rendőrfőkapitányság XXI. Kerületi Rendőrkapitányság Bűnügyi Alosztály 1957-? főelőadó, vizsgáló
Budapesti Rendőrfőkapitányság XXI. Kerületi Rendőrkapitányság Politikai Nevelő Osztály 1957-1959 politikai helyettes
BM Budapesti Rendőr-főkapitányság Politikai Nyomozó Osztály, II. alosztály c csoport 1959.10-1959.12 operatív tiszt
BM Budapesti Rendőr-főkapitányság Politikai Nyomozó Osztály, V. alosztály d csoport 1959.12-1960.09 operatív beosztott
BM BRFK Politikai Nyomozó Osztály V. alosztály d csoport 1960.09-1962.08 csoportvezető
BM BRFK III. Osztály 1962.09-1962.12 csoportvezető
BM BRFK III. Osztály Területi Alosztály 1963.01.01-1971.09.14 alosztályvezető
BRFK I. sz. Közbeeső Pártbizottság 1971.09.15-[1975] függetlenített titkár
BRFK Személyügyi Osztály 1975-1981 osztályvezető
Nyugállományba helyezve 1981.06.30
Források: ÁBTL 2.8.1. - 8503
ÁBTL 2.8.1. - 1522/1959.10.27. BM h. parancs (áthelyezés)
ÁBTL 2.8.1. - 190/1960.04.14. BM parancs (előléptetés)
ÁBTL 2.8.1. - 466/1960.09.19. BM II. Főov. parancs (kinevezés)
ÁBTL 2.8.1. - 15/1963.01.05. BM III. Főcsoportfőnök h. parancs (kinevezés)
ÁBTL 2.8.1. - 262/1966.03.21. BM parancs (előléptetés)
ÁBTL 3.1.9. - V-141434 (aláírás)
< előző
következő >

címünk: 1067 Budapest, Eötvös u. 7. e-mail: info@abtl.hu tel: (06-1) 478-6020 fax: (06-1) 478-6036

Copyright © 2009 Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltára