ARCHONTOLÓGIA

Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltára

Tihanyi Lajos

   
nyomtatható verzió
< előző
következő >
Anyja neve: Tollár Katalin, Talbár Katalin
Született: 1924.08.27., Nagykanizsa
Végzettség(ek):
Elemi iskola
4 polgári
Kereskedelmi szakközépiskolai érettségi 1946
BM ÁVH nyomozó iskola (2 hónapos) 1949
MDP háromhónapos pártiskola 1951
BM Központi Tiszti Iskola Rendőrtiszti Akadémia, levelező tagozat 1962
Rendfokozatok:
áv. próbarendőr 1947 N/A
áv. őrvezető 1948 N/A
áv. tizedes 1949 N/A
áv. törzsőrmester 1949 N/A
áv. alhadnagy 1951.04.04 N/A
áv. hadnagy 1952.04.04 N/A
áv. főhadnagy 1953.09 N/A
áv. százados 1955.01.01 N/A
rny. százados 1956.11.30 N/A
r. százados [1958.03.29] N/A
r. őrnagy 1958.12.17 N/A
r. alezredes 1964.12.15 N/A
Foglalkozások, beosztások:
Jegyzőség, Sormás 1946-1946 írnok
Zala megyei szakszervezetek szakmaközi bizottsága, Nagykanizsa 1946-1947 függetlenített kultúrtitkár
Magyar Államrendőrség Zala Megyei Körzeti Szemlélőség Igazgatási Osztály 1947-1948 osztályvezető-helyettes
BM ÁVH Szombathelyi Osztály Nagykanizsai Kirendeltség 1948-1949.05 csoportvezető
BM ÁVH nyomozó iskola (2 hónapos), Székesfehérvár 1949.06-1949.07 hallgató
BM ÁVH Szombathelyi Osztály Soproni Kirendeltség 1949.08-1949.12 kirendeltségvezető-helyettes
ÁVH Szombathelyi Osztály Soproni Kirendeltség 1950-1950 kirendeltségvezető-helyettes
ÁVH Győri Osztály I. Alosztály 1950-1951.10.31 alosztályvezető
ÁVH Győr-Sopronmegyei Osztály I. Alosztály 1951.11.01-1953.03 alosztályvezető
ÁVH Győr-Sopronmegyei Osztály Soproni Kirendeltség 1953.03-1953.08 kirendeltségvezető
BM Győr-Sopron megyei Főosztály 1953.09.16-1956.10 a főosztályvezető operatív helyettese
BM Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság Politikai Nyomozó Osztály Sztálinvárosi Kirendeltség 1956.11.29-1961 kirendeltségvezető
BM Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság Politikai Nyomozó Osztály Dunaújvárosi Kirendeltség 1961-1962 kirendeltségvezető
BM Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság III. Osztály Dunaújvárosi Kirendeltség 1962-1965 kirendeltségvezető
BM Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság III/II. Alosztály 1965-1970.07.31 alosztályvezető-helyettes
BM Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság III/II. Alosztály 1970.08.01-1971.06.30 alosztályvezető
egyidejűleg: BM Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság III. Osztály 1970.08.01-1971.06.30 osztályvezető-helyettes
BM Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság III/II. Osztály 1971.07.01-1976.03.31 osztályvezető
Nyugállományba helyezve 1976.03.31 N/A
Források: 2.8.1. BM Fejér Megyei RFK személyi gyűjtők - 1059.
2.8.1. - 12/1953.03.20. ÁVH állományparancs II.
2.8.1. - 64/1953.09.16. BM h. parancs
2.8.1. - Szn./1956.11.30. BM ORK vez. parancs
2.8.1. - 267/R/1957.02.19. Fejér Megyei RFK vez. parancs
2.8.1. - 3758/1958.12.17. BM h. parancs
2.8.1. - 1459/1964.12.02. BM parancs
2.8.1. - 294/1965.05.31. BM h. parancs
2.8.1. - 700/1970.08.12. BM h. parancs
2.8.1. - 176/1976.03.21. BM parancs
< előző
következő >

címünk: 1067 Budapest, Eötvös u. 7. e-mail: info@abtl.hu tel: (06-1) 478-6020 fax: (06-1) 478-6036

Copyright © 2009 Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltára