ARCHONTOLÓGIA

Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltára

Fodor Ottó

   
nyomtatható verzió
< előző
következő >
Anyja neve: Simon Mária
Született: 1932.10.30., Karancsberény
Végzettség(ek):
4 elemi
Állami gimnázium, Salgótarján (3 osztály) ?
Magyar Honvédség Rákosi Páncélos Tiszti Iskola, Tata, páncélos tiszt 1950
1 éves pártiskola, Esztergom 1952
MN Zrínyi Miklós Katonai Akadémia, páncélos fakultás (3 év) 1956
BM Dzerzsinszkij Tisztképző Iskola (6 hónapos közrendvédelmi tanf.) 1958
Marxizmus-Leninizmus Esti Egyetem 1962
SZKP KB Politikai Főiskola, Szovjetunió 1969
BM Rendőrtiszti Főiskola ÁB szak, 2 hónapos vezetői továbbképző tanfolyam 1981
Rendfokozatok:
honvéd hadnagy 1950-1954 N/A
honvéd főhadnagy 1954-1957 N/A
r. főhadnagy 1957-1960 N/A
r. százados 1960-1963 N/A
r. őrnagy 1963-1969 N/A
r. alezredes 1969-1976 N/A
r. ezredes 1976 N/A
Foglalkozások, beosztások:
MKP Nógrád Megyei Pártbizottság házinyomdája 1947-1947 N/A
Magyar Honvédség piliscsabai harckocsizó alakulat 1949-1949 honvéd
Magyar Honvédség Rákosi Páncélos Tiszti Iskola 1949-1950 növendék
MH majd MN harckocsizó alakulatai 1950-1953 hivatásos katonatiszt (különböző beosztásokban)
MN Honvéd Akadémia, páncélos fakultás 1953-1955 hallgató
MN Zrínyi Miklós Katonai Akadémia, páncélos fakultás 1955-1956 hallgató
Honvéd karhatalmi fegyveres erők, oroszlányi alakulat ?-1957.05 parancsnok
BM Komárom Megyei Rendőr-főkapitányság Oroszlányi Városi-Járási Rendőrkapitányság 1957.06.26-1969.07.31 a kapitányságvezető politikai helyettese
eközben: MSZMP Komárom Megyei Bizottsága Adminisztratív Osztály 1959.09.01-1969.07.31 főelőadó, ill. osztályvezető
és eközben: SZKP KB Politikai Főiskola, Szovjetunió 1966-1969 hallgató
BM III/IV-5. Osztály 1969.08.01-1969.12.14 alosztályvezető
BM III/IV. Csfség MN Polgári Védelem Országos Parancsnoksága Elhárító Osztály 1969.12.15-1972.07.31 alosztály törzsfőnök, ill. osztályvezető-helyettes
BM III. Főcsoportfőnökség 1972.08.01-1977.02.28 állományba véve
eközben: MSZMP KB Közigazgatási és Adminisztratív Osztály 1972.08.01-1977.02.28 függetlenített politikai munkatárs
BM Vas Megyei Rendőr-főkapitányság Állambiztonsági Szerve 1977.03.01-1988.01.31 a főkapitány állambiztonsági helyettese
Nyugállományba helyezve 1988.01.31
Források: 2.8.1. - 13165.
2.8.1. - 779/1969.08.11. BM parancs
2.8.1. - 1319/1969.12.11. BM h. parancs
2.8.1. - 679/1972.07.17. BM parancs
2.8.1. - 003/200/1977.03.15. BM parancs
2.8.1. - 003/201/1977.03.15. BM parancs
2.8.1. - 003/19/1988.01.26. BM parancs
< előző
következő >

címünk: 1067 Budapest, Eötvös u. 7. e-mail: info@abtl.hu tel: (06-1) 478-6020 fax: (06-1) 478-6036

Copyright © 2009 Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltára