ARCHONTOLÓGIA

Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltára

Táttár László, Tátár László, Tatár László, dr.

   
nyomtatható verzió
< előző
következő >
Anyja neve: Gáspár Teréz
Született: 1930.02.16., Balatonmagyaród
Végzettség(ek):
Gimnáziumi érettségi 1949
Szövetkezeti vezetőképző iskola 1949
ÁVH operatív elhárító tanfolyam 1952
Kétéves hadosztály pártiskola 1956
BM Dzerzsinszkij Tisztképző Iskola ?
ELTE Állam- és Jogtudományi Kar 1961
Rendfokozatok:
szakaszvezető 1950 katonaság N/A
őrmester 1951 katonaság N/A
áv. alhadnagy 1952 Államvédelmi Hatóság N/A
hadnagy 1954 rendőrség N/A
főhadnagy 1957 rendőrség N/A
r. százados 1961 rendőrség soros előléptetés
r. őrnagy 1967 rendőrség soros előléptetés
r. alezredes 1973 rendőrség soros előléptetés
Foglalkozások, beosztások:
SZÖVOSZ Zala Megyei Központ (Zalaegerszeg) 1949-1950 szövetkezeti ellenőr
MN 9420. Budapest 1950-1951 tényleges katonai szolgálat
PF. 2910 Légvédelmi tüzér ho. törzs, Veszprém 1951-1951 párttitkár
ÁVH 6 hónapos Elhárító Tiszti Iskola 1951-1952 hallgató
Kilián György Repülő Hajózó Tiszti Iskola, Szolnok 1952-1956 operatív beosztott
Pf. 9800 Légvédelmi Tüzér Tiszthelyettesi Iskola 1956.09-1956.11 főoperatív tiszt, elhárító tiszt
Szolnok Megyei Karhatalmi Parancsnokság 1956-1957 karhatalmista
Szolnok Megyei Kiegészítő Parancsnokság 1957.04-1959.01 főoperatív beosztott
Fővárosi Honvédség Kiegészítő Parancsnokság 1959.01-1959.11 főoperatív beosztott
BM II/1-a alosztály 1959.11-1961.05 főoperatív beosztott
BM II/3. Osztály 1961.05-1962.08 főoperatív tiszt
BM III/I. Csoportfőnökség 1962.08-1962.11 főoperatív tiszt
MSZMP BM Pártbizottság 1962-1966 PB-titkár
BM III/I-2. Osztály 1966-1967.08.01 alosztályvezető-helyettes
BM III/I-3. Osztály 1967.08.01-1967.10.15 főoperatív beosztott
BM III/I-3. Osztály 1967.10.15-? főoperatív beosztott (SZT)
Fedőmunkahely: Külügyminisztérium V. sz. Területi Osztály 1967.10.16-? főelőadó
Kölni rezidentúra 1969.11.11-1971.07.01 beosztott hírszerző
Kölni rezidentúra 1971.07.01-1973.12.05 rezidens
Külszolgálati kihelyezésének megszüntetése 1973.12.05
BM III/I-3. Osztály 1973.12.05-1974.01.31 főoperatív beosztott (SZT)
"SZT"-állományból törölve 1974.01.31-?
BM III/I-3-A alosztály 1974.01.31-1974.02.01 alosztályvezető
BM III/I-3-A alosztály 1974.02.01-1974.11.30 alosztályvezető, egyben mb. osztályvezető
BM III/I-3-A alosztály 1974.11.30-1976.04.30 alosztályvezető
BM III/I-3. Osztály 1976.05.01-1981.02.28 osztályvezető
BM III/I-3. Osztály 1981.03.01-1981.10.01 osztályvezető-helyettes
BM III/I-3. Osztály 1981.10.01-1982.09.01 osztályvezető-helyettes (SZT)
Fedőmunkahely: Külügyminisztérium Konzuli Főosztály 1982.09.01-1988.08.15 főelőadó
BM III/I-3. Osztály 1982.09.01-1988 osztályvezető (SZT)
Bécsi főrezidentúra 1982.09.01-1988.08.15 főrezidens
Külszolgálati kihelyezésének megszüntetése 1988.08.15
Nyugállományba helyezve 1988.12.31
Egyéb: "SZT"-fedőszáma: 2353; K-219
Források: 2.8.2.1. - 706
2.8.2.1. - 973-94-433
2.8.1. - 02519/1957.08.21. BM h. parancs (1957. 04.01.-i hatállyal)
2.8.1. - 45/1959.01.05. BM h. parancs
2.8.1. - 460/1959.11.19. BM II. főov. parancs
2.8.2.6. - 0054/1961.05.01. BM h. parancs
2.8.2.1. - 150/1967.10.13. BM III. fcsf. h. parancs
2.8.2.1. - 325/1969. III. fcsf.h. parancs
2.8.2.6. - 00043/1973.04.01. BM parancs
2.8.2.6. - 0018/1974.02.25. BM h. parancs
2.8.2.6. - 009/176/1982 BM h. parancs;
2.8.2.1. - 973/94-433 - KÜM 144/1982.06.23
2.8.2.1. - 003/1047/1983.09.26. BM parancs
2.8.2.6. - 009/415/1988.11.16. BM parancs
< előző
következő >

címünk: 1067 Budapest, Eötvös u. 7. e-mail: info@abtl.hu tel: (06-1) 478-6020 fax: (06-1) 478-6036

Copyright © 2009 Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltára