Események
Keresett kifejezés: diplomacia (összes találat: 7) Keresés törlése

Olaszország a második világháborút követően megmenekült attól, hogy a szovjet befolyási övezet része legyen. Megkapta a Marshall-segélyt, meg tudta védeni magát a szovjet befolyástól, annak ellenére, hogy Európa legerősebb kommunista pártja itt működött. Hogyan lavírozott az olasz politika a hidegháború nagyhatalmi széttagoltságában?

Október 18-án "A Brit Birodalom leépítése" címmel Egedy Gergely történésszel és Baranyi Tamással, a Magyar Külügyi Intézet stratégiai igazgatójával beszélgetünk szabadegyetemünk legújabb előadásán.

Juhász József egyetemi tanár, az MTA doktora és Domján Dániel történész beszélgetnek majd a második világháborút követő évtized egyik legérdekesebb, ugyanakkor nagyon összetett eseményéről, a Szovjetunó és Jugoszlávia között kialakult konfliktusról, amely az egész szocialista tömböt megrendítette és komoly spekulációkra adott lehetőséget a nyugati világban.

Vadászgépektől a sörökig. Csehszlovákia a Közel-Keleten 1918-1968 címmel írt könyvet Krajcsír Lukács, Levéltárunk kutatója. Az egykori szocialista ország külkapcsolatairól, fegyvereladásokról és arról, hogy létezik-e összefüggés a hatnapos háború és a prágai tavasz között, Szekér Nóra beszélget a szerzővel február 29-én.

Októberi ingyenes szabadegyetemünkön előadóink a dekolonozáció és a rekonolizáció kapcsán a Szubszaharai Afrika hidegháborús történetéről beszélgetnek majd.

Dollárdiplomácia, guevarizmus és gerillaháborúk: novemberben a Latin-Amerika történetét a hidegháború idején bemutató beszélgetéssel zárul idén őszi ingyenes szabadegyetemünk.

"A 20. századi magyar titkosszolgálatok - szemelvények a korszak titkosszolgálatainak működéséből" címmel december 6-án idén is megrendezi közös tudományos konferenciáját a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Nemzetbiztonsági Intézete és az Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltára.