Események
Keresett kifejezés: irodalom (összes találat: 15) Keresés törlése

Október 18-án "A Brit Birodalom leépítése" címmel Egedy Gergely történésszel és Baranyi Tamással, a Magyar Külügyi Intézet stratégiai igazgatójával beszélgetünk szabadegyetemünk legújabb előadásán.

Levéltárunkban mutatjuk be Czapáry-Martincsevics András "Katakombák magyarja - Mécs László megfigyelési dokumentumai (1945-1978)" című könyvét.

Levéltárunkban mutatjuk be Gervai András legújabb, Akiket elárult a hazájuk című könyvét.

A jövő hét szerdán induló Szabó Zoltán Történeti Szabadegyetem pódiumbeszélgetései a tavaszi félévben a keleti blokk kialakulását és 1956-ig tartó történetét járják körbe.

Az Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltára "…hatvanegy, hatvankettő, hatvanhárom…" címmel rendez tudományos konferenciát.

Vadászgépektől a sörökig. Csehszlovákia a Közel-Keleten 1918-1968 címmel írt könyvet Krajcsír Lukács, Levéltárunk kutatója. Az egykori szocialista ország külkapcsolatairól, fegyvereladásokról és arról, hogy létezik-e összefüggés a hatnapos háború és a prágai tavasz között, Szekér Nóra beszélget a szerzővel február 29-én.

Tisztelettel meghívjuk az Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltára könyvtárának névadó ünnepsége keretében tartandó konferenciára, valamint az 1971- Egy tipikus kádári év? című kötet (ÁBTL-Kronosz Kiadó, 2022) könyvbemutatójára.

„Vagyok, mint minden ember: fenség / Észak-fok, titok, idegenség” – írta csodálatos versében Ady Endre. A politikai rendőrség történetét aligha lehetne pontosabban jellemezni, mint ezzel a két szóval: titok és idegenség. Ám Levéltárunk ezen a hétvégén éppen nyíltságával és emberközelségével tűnik ki. Kedves látogatóink megismerhetik épületünk kevéssé ismert szép zugait, az állambiztonság iratainak furcsa és különös históriáit, s közben gondolatban végigjárjuk az elmúlt 150 év magyar történelmét. E fenséges élményben részesüljenek minél többen!