Emlékezés az ’56-os forradalomra az Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltárában
2025.10.20.
15.00
Október 20-án várunk minden érdeklődőt egy különleges délutánra, ahol séták, tárlatvezetések és filmvetítés segítségével idézzük fel a forradalom és a diktatúra emlékét.
15:00-tól
- Séta az „állambiztonsági negyedben” – Fedezzük fel együtt az Oktogon környékének rejtett múltját, ahol egykor az állambiztonság számos ingatlana működött. Regisztráció: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfSdSffdm_3giDBAoiwylLk90kE3apiX_zrfTV-2BbJXepcFg/viewform
- Tárlatvezetés az „Egy diktatúra hagyatéka. Állambiztonsági iratok és történetek” című állandó kiállításban, amely a Levéltár iratanyagán, valamint az 1945 és 1990 közötti időszak konkrét történeti eseményein keresztül mutatja be a politikai rendőrség, az állambiztonság működését. Részvétel érkezési sorrendben, a helyiség befogadóképességének függvényében.
17:00-tól
- Filmvetítés: Kolorádó Kid – Vágvölgyi B. András filmje
Az 1956-os forradalom utóéletébe enged betekintést ez az erőteljes hangulatú filmdráma. Főhőse, Kreuzer Béla évekkel a forradalom után kerül előzetes letartóztatásba, ahol múltja darabokra hullik –barátai, szerelme, társai is ellene fordulnak. A film megrázóan idézi meg a korszak paranoiáját és a forradalom utáni kiüresedett világot.
Helyszín: Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltára (1067 Budapest, Eötvös utca 7.)
A programokon való részvétel ingyenes, a séta regisztrációhoz kötött.
Szeretettel várunk minden érdeklődőt!
Jelentkezés
az eseményre
2025.10.20.
15.00
az eseményre
2025.10.20.
15.00